logo4.jpg

Program Instytutu Książki "Kraszewski.Komputery dla bibliotek".

Jest nam bardzo miło poinformować, że Gminna Biblioteka Publiczna w Iłowie-Osadzie jest Beneficjentem Programu Instytutu Książki "Kraszewski. Komputery dla bibliotek". Celem programu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do nowoczesnych technologii i wyrównanie szans mieszkańców w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy. W ramach zadania zakupiono trzy komputery stacjonarne Lenovo, notebook Dell, projektor BenQ oraz cztery programy MS Office. Ogółem koszt zadania wynosił 20 137,00 zł, z tego 17 038,00 zł dofinansowania z Instytutu Książki. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i korzystania z komputerów z bezpłatnym dostępem do internetu.

 

   

Drukuj

Mała Książka-Wielki Człowiek, kolejna edycja projektu.

Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do Gminnej Biblioteki Publicznej w Iłowie-Osadzie , Filii w Białutach i Narzymiu, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start. Kampania społeczna Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. W jej ramach rocznie blisko milion dzieci – noworodków, przedszkolaków i pierwszoklasistów – otrzymuje wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze, dostosowane pod względem formy i treści do ich wieku i potrzeb rozwojowych. Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Więcej informacji na: www.wielki-czlowiek.pl

 

Drukuj

Narodowe Czytanie 2023

22 września 2023 r. Gminna Biblioteka Publiczna włączyła się do akcji Narodowego Czytania nad którą patronat honorowy objął Wójt Gminy Iłowo-Osada Sebastian Cichocki. Lekturą tegorocznej, dwunastej edycji była powieść Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”. Z tej okazji na skwerze im. J. Łączyńskiego w Iłowie-Osadzie zgromadzili się zaproszeni goście oraz liczne grono mieszkańców. Fragmenty powieści „Nad Niemnem” czytali uczniowie z Zespołu Szkół Nr1 w Iłowie-Osadzie oraz Szkoły Podstawowej w Białutach. Między czytaniami śpiewał chór z Zespołu Szkół Nr2 w Narzymiu. Słowa tegorocznej lektury wybrzmiewały szczególnie symbolicznie w aspekcie obchodzonego w tym roku 160-lecia Powstania Styczniowego. Wszyscy uczestnicy Narodowego Czytania otrzymali pamiątkowe egzemplarze „Nad Niemnem” z okolicznościową pieczęcią.

    

 

Drukuj